close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 20 marca 2017

  Podczas uroczystości wiceszef MSZ zachęcił uczestników konkursu do pracy w dyplomacji i kariery w instytucjach międzynarodowych.

   – Promujemy zatrudnianie obywateli polskich w instytucjach i organizacjach międzynarodowych – mówił wiceminister – Wielu z Was ma zapewne marzenia związane z pracą w dyplomacji czy karierą w instytucjach międzynarodowych. MSZ stwarza szanse realizacji takich planów, oferując szeroki wachlarz staży i praktyk, w tym na placówkach zagranicznych – dodał.

   

  Spotkanie odbyło się 19 marca na Uniwersytecie Warszawskim. Tematem zakończonej 58. edycji Olimpiady były „Systemy religijne świata".

   

   

   

   

   

  Wiceminister Jan Dziedziczak nawiązał także do zorganizowanych w ubiegłym roku w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. – Były okazją do promocji Polski jako nowoczesnego państwa o niezaprzeczalnym wkładzie w historię Europy i świata, silnego dzięki swojej tożsamości i chrześcijańskim wartościom – mówił. Wiceminister przypomniał, że Polacy są dynamicznym i otwartym społeczeństwem. – Czerpiemy swoją siłę z tradycji i wyznajemy głębokie wartości duchowe – podkreślił.

   

  Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest organizowana przez Instytut Europeistyki Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu MSZ. W tym roku resort funduje laureatom wizytę studyjną w Wilnie, podczas której będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania polskiej i europejskiej dyplomacji. Ponadto finaliści Olimpiady otrzymali od MSZ elektroniczne czytniki, na których znalazły się publikacje przygotowane przez resort.

   

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: