close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • PARTNERSTWO WSCHODNIE

 • 7 października 2016

  W dniach 6-7 października br., w Warszawie odbył się panel ekspercki ds. Reformy Administracji Publicznej w ramach wielostronnej Platformy Partnerstwa Wschodniego na rzecz Demokracji, Dobrego Rządzenia i Stabilności, zorganizowany przez Europejską Służbę Działań Zewnętrznych UE we współpracy z Szefem Służby Cywilnej i KSAP.

  „Reforma administracji publicznej nie jest celem samym w sobie, to narzędzie, które pozwala zakotwiczyć kolejne reformy, które wspierają kraje Partnerstwa Wschodniego na drodze do rozwoju gospodarczego, stabilności i dobrobytu- podkreślił Pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych ds. Partnerstwa wschodniego, otwierając pierwszy dzień spotkania. Chcąc podkreślić znaczenie reformy administracji publicznej, które wykracza poza tradycyjne jej rozumienie jako modernizacji instytucji przytoczył słowa Tadeusza Mazowieckiego „państwo ma spełniać warunki, żeby ludzie czegoś więcej pragnęli i pośrednio stwarzać możliwość nadziei na lepsze i głębsze życie, nie takie trywialne, jak serwuje popkultura”.

   

  Pierwszy dzień spotkania skupiał się na obszarach funkcjonowania i organizacji administracji publicznej i służby cywilnej. Poszczególne kraje prezentowały aktualne działania i osiągnięcia w ramach reformy administracji publicznej. Omówiony został również status implementacji planu Platformy na 2016. Na koniec, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki przedstawiły innowacyjne rozwiązania z zakresu komunikacji z obywatelami i współpracy z cudzoziemcami.

   

  Drugi dzień spotkania upłynął pod znakiem polskiego zaangażowania w reformę administracji publicznej. Uczestnicy spotkania poznali działania MSZ oraz KSAP, a także wspólną inicjatywę - Akademię Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego.

  IMG_20161007_131439_KSAP

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: