close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • EUROPA

 • 19 listopada 2014

  Portal jest skierowany do Polonii i Polaków mieszkających za granicą, a także do obcokrajowców zainteresowanych naszym krajem. Celem jego pomysłodawców było stworzenie platformy prezentującej ciekawe inicjatywy Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz Polskę jako kraj nowoczesny, fascynujący i warty odwiedzenia.

  Portal powstał w Holandii, ale opisuje działania Polaków na całym świecie, pokazując, że polska społeczność jest aktywna i kreatywna w wielu krajach. Autorzy artykułów piszą o  polskiej kulturze, nauce, a także o sprawach gospodarczych i  wydarzeniach sportowych.
  Jak podkreśla twórca portalu Mariusz Soltanifar, impulsem do rozpoczęcia działalności była chęć przełamania stereotypu Polaków jako emigrantów wykonujących mało wymagające prace i niechętnie integrujących się z miejscową społecznością. Portal cieszy się rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi, planujących np. studia w Polsce. Informacje dostępne są w wersji polskiej, angielskiej i holenderskiej pod adresem linktopoland.com.


  Przedsięwzięcie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Lecha Wałęsy.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: