close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 8 listopada 2018

  16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji MSZ zaprasza na dni otwarte, których tematem przewodnim będzie 100-lecie polskiej dyplomacji.

  16 listopada 1918 roku Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata depeszę informującą o powstaniu Państwa Polskiego. Tego dnia od 2009 r. obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. To szczególne święto w kalendarzu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a zarazem okazja do przybliżenia obywatelom historii polskiej Służby Zagranicznej i charakterystyki pracy w Ministerstwie.

   

  W tym roku tematem przewodnim obchodów Dnia Służby Zagranicznej będzie 100-lecie polskiej Służby Zagranicznej. Jako główną atrakcję przewidziano dni otwarte MSZ, które pozwolą wszystkim zainteresowanym poznać historię polskiej Służby Zagranicznej oraz codzienną praktykę dyplomatyczną. W dniach 17–18 listopada 2018 r. zwiedzający zobaczą budynki i pomieszczenia MSZ, w tym niedostępny na co dzień Gabinet Ministra, salę im. Jerzego Giedroycia i Centrum Prasowe.  Zaprezentowana zostanie także wystawa „Odrodzenie Polskiej Służby Zagranicznej”, a na najmłodszych czekać będzie kącik zabaw i wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

   

  Zgłoszenia:

   

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o rejestrację pod adresem: https://dsz.konfeo.com/Rejestracja zostanie uruchomiona dziś (8 listopada) o godzinie 12.00.

  Zwiedzanie budynków MSZ odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2018 r., w godz. 10:00–17:00 (ostatnie wejście o godz. 16:00). Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. 

   

                                                                               Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                      Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: