close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 20 grudnia 2016

  – W obliczu tej wielkiej tragedii łączę się w bólu z rodzinami ofiar i przekazuję wyrazy współczucia narodowi niemieckiemu – powiedział minister Witold Waszczykowski. Wraz z całą wspólnotą międzynarodową jesteśmy głęboko wstrząśnięci zdarzeniem, do którego doszło w poniedziałek w Berlinie.

   

  Polskie służby konsularne czekają na oficjalne potwierdzenie niemieckiej policji, że zmarły znaleziony w ciężarówce to polski obywatel. Nasze służby są w stałym kontakcie z niemiecką policją i monitorują sytuację w związku z tragicznym zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheid w Berlinie, gdzie ciężarówka wjechała w tłum ludzi.

   

  W Ambasadzie RP w Berlinie działa sztab kryzysowy, złożony z pracowników Wydziału Konsularnego oraz oficera łącznikowego polskiej policji.

   

  Policja w Berlinie podaje numer telefonu, pod którym udzielane są informacje dotyczące sytuacji na miejscu zdarzenia: +49 30-54023111.

   

  Zapraszamy do śledzenia kont @Rzecznik_MSZ, @MSZ_RP oraz @PLinDeutschland, gdzie na bieżąco pojawiały się będą aktualne informacje.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Tagi: Berlin

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: