close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 3 października 2011

  Ministrowie Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski oraz Gordan Jandrokovič wzięli udział w uroczystym otwarciu Konsulatu Honorowego Republiki Chorwacji w Bydgoszczy.

  Jest to czwarta po konsulatach honorowych w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku tego typu placówka Chorwacji w Polsce. Funkcję Konsula Honorowego Republiki Chorwacji w Bydgoszczy pełnić będzie  radca prawny Henryk Maciejewski. 

  Otwarcie konsulatu jest świadectwem bardzo dobrych stosunków między Polską i Chorwacją. Przyczyni się także do pogłębienia relacji polsko-chorwackich, w tym ich gospodarczego wymiaru. 

  Uroczystość otwarcia konsulatu honorowego Chorwacji poprzedziły polsko-chorwackie konsultacje. W ich trakcie delegacje pod przewodnictwem Ministrów omówiły m.in.: współpracę dwustronną oraz aktualną sytuację w regionie Bałkanów Zachodnich.

  W trakcie swojego pobytu w Bydgoszczy Minister Radosław Sikorski wygłosił przemówienie z okazji inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Minister odwiedził również Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego.

  Marcin Bosacki
  Rzecznik Prasowy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: