close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 5 sierpnia 2015

  Polsko-amerykańskie relacje transatlantyckie i dwustronne, kwestie bezpieczeństwa oraz polityka wschodnia były głównymi tematami spotkania sekretarza stanu Rafała Trzaskowskiego z delegacją kongresmenów amerykańskich 5 sierpnia w Warszawie.

  - Polska docenia zaangażowanie Waszyngtonu na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa w Europie Środowo-Wschodniej – zaznaczył wiceminister Trzaskowski. Przypomniał o wspólnie realizowanych projektach obronnych oraz ćwiczeniach polskich i amerykańskich sił zbrojnych. - Amerykańscy żołnierze bardzo wysoko cenią sobie współpracę z polskim wojskiem - podkreślił kongresman Robert Wittman, nawiązując do projektów bieżących oraz polsko-amerykańskiej współpracy w Iraku i Afganistanie.  Amerykańscy kongresmeni zwrócili również uwagę na coraz aktywniejszą rolę i  znaczenie Polski w NATO.

   

  Wiceminister Trzaskowski przedstawił polską ocenę sytuacji w regionie Partnerstwa Wschodniego, negocjacji Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP), zagrożeń związanych z terroryzmem (w tym cyberterroryzmem i działalnością ISIS). Rozmowa dotyczyła również kwestii imigracji i napływu uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu do UE. Wiceminister wyraził też nadzieję na możliwie szybkie zniesienie przez USA reżimu wizowego wobec Polski.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: