close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 18 września 2015

  Możliwościom inwestycyjnym, promocji polskich firm za granicą, współpracy między przedsiębiorcami a resortem dyplomacji poświęcona była piątkowa wizyta ministra Grzegorza Schetyny w Starachowicach.

  Głównym elementem wizyty było spotkanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice S.A. Wzięli w nim udział przedsiębiorcy z regionu oraz przedstawiciele lokalnych instytucji wspierających biznes np. Kieleckiego Parku Technologicznego. W trakcie spotkania omówiono możliwości ekspansji polskich firm za granicę oraz instrumenty wspierające ten proces, którymi dysponuje MSZ.

   

  - Opinia o Polsce w świecie jest bardzo dobra - mówił w trakcie spotkania minister Schetyna. - Tak dobra, że otrzymujemy zapytania i oferty od inwestorów z całego świata o możliwości współpracy. To daje ogromną szansę także dla tego regionu, której swą aktywnością chcę pomóc.

   

  Podczas wizyty w Starachowicach ministrowi Schetynie towarzyszyła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk nadzorująca pion dyplomacji ekonomicznej. W spotkaniu wziął także udział prezydent miasta Marek Materek. - Jestem przekonany, że współpraca, o której dziś mówimy, przełoży się na miejsca pracy i dalszy rozwój naszego miasta - powiedział prezydent Materek.

   

  Starachowice są dużym ośrodkiem przemysłowym w województwie świętokrzyskim. W mieście jest wiele zakładów przemysłowych związanych z przemysłem metalowym i samochodowym. Kiedyś miasto było siedzibą Fabryki Samochodów Ciężarowych słynących z produkcji marki Star.

   

  Marcin Wojciechowski

  Rzecznik Prasowy MSZ

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: