close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 10 września 2015

  Współpraca handlowa i inwestycyjna ze Stanami Zjednoczonymi oraz relacje transgraniczne z Ukrainą były tematami dyskusji, w których uczestniczyła wiceminister Katarzyna Kacperczyk podczas XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy 9-10 września.

  W trakcie panelu „Silna Europa – Silny Partner”, zorganizowanego przez Amerykańską Izbę Handlową, wiceminister Kacperczyk podkreśliła znaczenie wzmacniania gospodarczego wymiaru relacji strategicznych z USA oraz przedstawiła perspektywy, które tworzy obecnie negocjowana umowa Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). – Zwiększenie dostępu do rynków po obu stronach Atlantyku powinno nie tylko ułatwić ekspansję firm w obu kierunkach, ale także stanowić zachętę do tworzenia polsko-amerykańskich projektów biznesowych w innowacyjnych sektorach gospodarki  – stwierdziła wiceminister.

   

  Podczas dyskusji poświęconej stosunkom z Ukrainą, wiceminister Kacperczyk przypomniała o corocznym wsparciu MSZ w postaci konkursów dotacyjnych dla działalności samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych działających w obszarze współpracy przygranicznej Polski i Ukrainy. – Mamy także nadzieję na rozpoczęcie w tym roku budowy współfinansowanego przez MSZ Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego – Dom Polski we Lwowie - dodała.

   

  Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy odbywa się pod hasłem „Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości”.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: