close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 16 września 2015

  Wystawę zatytułowaną „princiPIO” autorstwa PIO - Piotra Kalińskiego można oglądać do w Kantonie do 11 października 2015 roku. Wydarzenie to efekt współpracy kantońskiej galerii EMGdot ART z Konsulatem Generalnym RP w Kantonie.

  Odwiedzający kantońską galerię mogą zobaczyć linoryty z serii „Życie jest gdzie indziej”, „Samotność”, „Notatki na marginesach”, „Paryż” i „Tatuaże”. Obok nich w języku angielskim i chińskim wykaligrafowane zostały cytaty takich autorów jak Milan Kundera, Fernando Pessoa czy Franz Kafka, które zainspirowały artystę. 

   

  - Grafika jest nie tylko odbitką na papierze, jest także zwierciadłem świata, czasem krzywym, kiedy indziej wiernym, jest przedłużeniem w czasie ulotnego spojrzenia oka, jest narzędziem urabiania umysłów – mówił o swoich pracach Piotr Kaliński, cytując historyk sztuki Urszulę Czartoryską.

   

  Po otwarciu wystawy artysta spotkał się z lokalnymi twórcami i animatorami sztuki - FaceTalk. Piotr Kaliński opowiedział o swoich inspiracjach i technice, a także odpowiadał na pytania gości i publiczności.

   

  Wystawa prac Piotra Kalińskiego to już kolejna prezentacja polskich prac w galerii EMGdot ART. W ostatnich czterech latach w galerii pokazano polskie fotografie autorstwa Tomasza Gudzowatego, plakaty filmowe, a także mapy i ryciny Michała Boyma odtworzone przez Edwarda Kajdańskiego.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

   

  Fot. Zhao Yi/EMGdot ART

  Wystawa princiPIO - otwarcie Fot. Wojciech Karmasz/MSZ
  Wystawa princiPIO - otwarcie Zhao Yi/EMGdot ART
  Wystawa princiPIO - otwarcie Zhao Yi/EMGdot ART
  wystawa princiPIO - otwarcie Zhao Yi/EMGdot ART
  wystawa princiPIO -otwarcie Zhao Yi/EMGdot ART
  wystawa princiPIO - otwarcie Fot. Anna Michowska/MSZ

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: