close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 24 września 2014

  Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna wręczył Rafałowi Trzaskowskiemu nominację na stanowisko sekretarza stanu w MSZ odpowiedzialnego za sprawy Unii Europejskiej.

  Rafał Trzaskowski został powołany na stanowisko przez Prezes Rady Ministrów, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, zgodnie z art. 37 ust. 3 ustawy w dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów.

   

  Rafał Trzaskowski jest doktorem nauk politycznych, wykładowcą akademickim specjalizującym się w tematyce europejskiej. W latach 2009-2013 był posłem do Parlamentu Europejskiego, gdzie zajmował się sprawami związanymi z implementacją traktatów UE, unijnym budżetem, ochroną prywatności i Europejską Agendą Cyfrową.

   

  W 2004 doktoryzował się na Uniwersytecie Warszawskim, w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. W latach 1991-1996 równolegle studiował na Wydziale Dziennikarstwa, Nauk Politycznych oraz Filologii Angielskiej. W 2002 uzyskał stypendium Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu, a w 1996 – Uniwersytetu w Oxfordzie. Uczył się także w Stanach Zjednoczonych (Cranbrook-Kingswood High School) oraz w Australii (Marcellin College w Sydney). Jest absolwentem College d’Europe w Natolinie.

   

  W latach 2000-2001 pracował jako doradca Sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej w gabinecie szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Od 2004 do 2009 był doradcą przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego oraz Delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim.

   

  Rafał Trzaskowski pełnił funkcję ministra administracji i cyfryzacji w rządzie Premiera Donalda Tuska. Na urząd powołany został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego 27 listopada 2013.

   

  Wykładowca akademicki, m.in. w Collegium Civitas w Warszawie i Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Przez wiele lat był również analitykiem w Centrum Europejskim – Natolin.

  Zna język angielski, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: