close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • INNE WYDARZENIA

 • 16 lutego 2018

  Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje o możliwości wzięcia udziału w 15. edycji EU - UN Procurement Seminar organizowanego przez European Procurement Forum (EUPF) w dn. 9-10 kwietna 2018 r. w Nowym Jorku.

  EUPF - The European Procurement Forum, Inc - jest organizacją typu non profit. Jej celem jest promowanie wśród firm z regionu UE  działań popularyzujących elementy wiedzy i dobrych praktyk z zakresu przetargów realizowanych na forum ONZ. EUPF zostało powołane przez radców handlowych państw  członkowskich Unii Europejskiej w Nowym Jorku, którzy spotykają się regularnie od 1996 r.

   

  Uczestniczące w seminarium EUPF firmy będą miały możliwość pogłębienia wiedzy nt. źródeł informacji o przetargach organizacji międzynarodowych (OM), metodach reagowania na ogłoszenia oraz rodzajach produktów i rynków, którymi zainteresowane są OM. Przedstawiciele biznesu, będą mieli okazję zapoznania się z tematem rynku zamówień publicznych ONZ, którego wartość przekracza 17 mld USD rocznie. Seminarium daje możliwość odbycia spotkań B2B z licznie zgromadzonymi  reprezentantami sektora prywatnego z całej Europy (ponad 60 firm wzięło udział w spotkaniach w 2017 r.), którzy mogą podzielić się własnym doświadczeniem w zakresie współpracy z organizacjami międzynarodowymi oraz startowania w przetargach (np. w formie konsorcjum, podwykonawstwa, czy innych formach wspólnych).

   Podczas seminarium odbędzie się szereg spotkań B2P (business to procurers) w formie spotkań indywidualnych z potencjalnymi dostawcami oraz pracownikami departamentów zamówień publicznych organizacji skupionych w systemie NZ. W trakcie spotkań z przedstawicielami organizacji międzynarodowych odpowiedzialnymi za zamówienia firmy będą mogły bezpośrednio zaprezentować swoje produkty (towary i usługi) przedstawicielom.

   

  W programie EU - UN Procurement Seminar przewidywane są:

  • prezentacje instytucji zamawiających w ramach systemu NZ, m.in. dotyczące profilu zamawianych dóbr i usług wraz z omówieniem procedur przetargowych i tzw. "najlepszych praktyk" w danej organizacji. W spotkaniu planowany jest udział przedstawicieli m.in.: UN/PD, UNDP, UNICEF, UNLB, UNOPS, UNDB, UNFPA i Bank Światowy.

   

  • warsztaty tematyczne i grupy dyskusyjne z pracownikami departamentów zamówień publicznych dla określonych sektorów, m.in.: energetycznego, dostaw wody i urządzeń sanitarnych, budownictwa, utylizacji odpadów, transportu  i logistyki oraz obszaru zamówień integrujących zasady zrównoważonego rozwoju (sustainable procurement).

   

  Informacje szczegółowe, jak również bezpośrednia rejestracja uczestnictwa dostępne są na stronie: http://eupf.org/     

  Broszura informacyjna EUPF o tym wydarzeniu dostępna jest pod Linkiem

   

   

  Zwracamy uwagę, iż wydarzenie nie jest organizowane przez administrację RP. Ma charakter komercyjny. Informacja o kosztach dot. udziału seminarium EUPF dostępna pod adresem:  http://eupf.org/     

  EUPF 18 logo

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: