close

  • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

    Strona Archiwalna
    Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

  • DYPLOMACJA PUBLICZNA

  • 3 października 2017

    Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, której przewodniczył Sekretarz Stanu w MSZ Jan Dziedziczak, wyłoniła laureatów międzynarodowej edycji konkursu plastycznego dla dzieci „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce”.

    Celem konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych była promocja praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka i zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie. Dzieci miały za zadanie zobrazować przestrzeganie postanowień Konwencji. Do konkursu zgłoszono prace m.in. z Ukrainy, Białorusi, Japonii, Niemiec czy Bułgarii.

     

    Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujące prace:

     

    W kategorii wiekowej 6-10 lat:

    I miejsce – Dmytro Bondarchuk, lat 6, Ukraina

    II miejsce – Kaito Ishizawa, lat 6, Japonia

    III miejsce – Azusa Yamanaka, lat 6, Japonia

     

    W kategorii wiekowej 11-15 lat:

    I miejsce – Liubomyra Melnykova, lat 13, Ukraina

    II miejsce – Alesia Zagorska, lat 15, Białoruś

    III miejsce – Kyra Marie Schady, lat 11, Niemcy

    III miejsce – Yuri Ishizaka, lat 13, Japonia

     

    Nagrodą za zdobycie I miejsca w każdej kategorii wiekowej jest wizyta studyjna do Polski dla dziecka i jego opiekuna. Laureaci II i III miejsc otrzymają dyplomy.

     

    Wyróżnienia otrzymali: Jegor Kuźmicz (Białoruś), Anna Pjanych (Białoruś), Anastasiia Voznesenska (Ukraina), Pavel Pavlov (Bułgaria), Małgorzata Kogutnicka (Ukraina), Maksim Murzin (Białoruś), Jessica Grace (Japonia)

     

    Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

     

    Ukraina I miejsce
    Ukraina I miejsce
    Ukraina I miejsce 6 lat
    Ukraina I miejsce 6 lat
    Japonia II miejsce
    Japonia II miejsce
    Bialorus II miejsce
    Bialorus II miejsce
    Japonia III miejsce
    Japonia III miejsce
    Japonia III miejsce 6 lat
    Japonia III miejsce 6 lat
    Niemcy III miejsce
    Niemcy III miejsce

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: