close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • AMERYKA PÓŁNOCNA

 • 28 stycznia 2016

  28 stycznia br. odbyło się spotkanie podsekretarz stanu Katarzyny Kacperczyk z Erikiem Stewartem, przewodniczącym Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu (PARB).

  Celem rozmów było omówienie współpracy PARB z polską administracją, w tym Polsko-Amerykańskiego Programu na rzecz Innowacji (PLUS-IP) oraz planów organizacji misji gospodarczej PARB na początku marca br. Poruszono również kwestie dot. amerykańskiej agendy handlowej(Partnerstwa Transpacyficznego, TPP i negocjacje Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji, TTIP) oraz polityki wewnętrznej w USA (wybory prezydenckie). 

   

  Polsko-Amerykańska Rada Biznesu (US-Poland Business Council – USPLBC) została ukonstytuowana w lipcu 2010 r. Zrzesza obecnie 22 przedsiębiorstwa (przede wszystkim z sektorów: obronnego i farmaceutycznego). Misją Rady jest promocja współpracy gospodarczej między USA a RP, poprzez m.in. organizację: wizyt wysokiej rangi urzędników państwowych i misji gospodarczych na obszarze Stanów Zjednoczonych. Pierwsza misja gospodarcza do Polski została zorganizowana w dniach 18-19 października 2010 r., ostatnia odbyła się w 2013 r. Najbliższa planowana jest na pierwszy tydzień marca br.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: