close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 7 sierpnia 2015

  Polska została przyjęta do Freedom Online Coalition (FOC), koalicji 27 krajów z różnych części świata współpracujących na rzecz zapewnienia wolności w Internecie. Celem FOC jest promocja i ochrona wolności wypowiedzi, zrzeszania się i zgromadzeń oraz prawa do prywatności online.

  Freedom Online Coalition zostało utworzone podczas inauguracyjnej konferencji w Hadze w 2011 r. Dotychczas odbyło się 5 spotkań – w Holandii, Kenii, Tunezji, Estonii i Mongolii. Każda z konferencji koncentrowała się na innym aspekcie wolności online, jej uczestnikami byli także przedstawiciele sektora pozarządowego.

   

  Bieżącą koordynację działań FOC zapewnia przewodniczący (aktualnie Kostaryka), wspierany przez grupę tzw. Przyjaciół Przewodniczącego (Kanada, Estonia, Niemcy, Mongolia, Norwegia, Wielka Brytania i USA).

   

  Członkowie koalicji spotykają się na koordynacyjnych posiedzeniach odbywających się kilka razy w ciągu roku. Współpracują także na forum trzech grup roboczych i prowadzą regularne konsultacje z przedstawicielami sektora biznesowego i społeczeństwa obywatelskiego. Przykładem działań FOC jest Digital Defenders Partnership, inicjatywa mająca na celu wspieranie innowacyjnych rozwiązań dot. ochrony blogerów i aktywistów działających online.

   

  Zachęcamy do odwiedzenia strony FOC: https://www.freedomonlinecoalition.com/

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: